teisipäev, 10. aprill 2018

kolame ringi ja otsime

Alustuseks sõitsime ringi ja vaatasime veel ümbruskonna linnakesi ja võimalikke kortereid (ei mäleta, kas kirjutasin, et saime ühe tabeli, kus linnad, enamjaolt ka aadressid, hinnad, ruutmeetrid, tubade arv jms) ja otoasime, et kell saaks piisavalt palju, et minna ja vaadata korterit Travedona Monates. Maja jäi meile eelmine päev juba silma, sest oli tõeliselt eriline - no aga pildid on siin:tundus põnev teada saada, milline sellise kompleksi korter seest välja näeb. Iseenesest on seal kõrvuti 2 sarnast maja ning aiaga piiratud - selline lukutaga turvalisem eluke. Igast tornist saab 2 korterisse või õigemini siis rõdule, millelt saab korteritesse. Teine ja naabritega ühendamata rõdu on sisehoovi... kahju, et sellest pilti ei teinud, sest see oli ka omanäoline.
Korter ise oli moodne, pigem skandinaavialiku sisustusega (diivanit ja voodit polnud aga lubati osta)... mis on tüüpiline, on see et astud otse õuest elutuppa - põhimõtteliselt võid otse diivanile viskuda ja tavapärane (peale mõnda korterit võib vist öelda?) on see, et garderoob ja kingakapp on kusagil vannitoa juures esikus, mitte välisukse juures. See eilne maja, sel oli ikka väikenegi esikunurgake. Aga jah, toad olid mõistliku suurusega, seinad värskelt värvitud, köök kõige vingem jne... põrandad loomulikult plaaditud. Kusjuures - see oli esimene konditsioneeridega korter, neid oli 2 tk lausa. Selles mõttes tundub, et seal oleks kõige soojem ja suvel vajadusel jahedam, elada. Kui vaid kohe maja kõrval ei läheks suur tee... see on küll kõvasti madalamal. Perenaine rääkis ka, et Lago di Monate on kõige puhtam järv, sest seal ei sõida laevad ning on lastega kõige turvalisem jms. Aga imestama pani see, et ta nimetas seda kohta väga vaikseks. Aga eks Milano või kesklinnaga võrreldes on see asukoht ilmelt vaiksem küll.

Õhtuks oli kokkulepe ühe Angera korteri vaatamiseks, enne oli aga aega ja otsustasime eilehommikuse korteri ümbrust vaatama minna ja vaadata, kas ja kuidas sealt alla järve äärde saab.


Jõudsime seekord kogemata ülemisele teele ning sealt läkski trepp alla järve äärde... üritasime ka tuvastada teeotsa, kus võimaliku tulevase elukoha juurde saab aga jõudsime pisut allapoole. Iseenesest päris järve ääres oli kena ja korrastatud ning trepp oli kasutatav (nagu need loodusesse tekitatud astmed on - pisut ebaühtlased) ja see ronimine oli ikka päris hea trenn. Aga mets ise ei ole läbitav, mingeid ogalisi põõsaid täis, nii et korralike riietega ei tasu padrikusse minna.

Õhtul oli siis Angera korteri vaatamine, kuhu oli päris kiire. See oli lahe vana maja korter - laed olid kindlasti üle 3m kõrged ning parkettpõrandad! aga korter ise oli väiksem - 2-toaline ning hind mitte palju odavam kui Ispra või Travedona Monate 3-toalisel. Kuna tädi tegeleb merendusega, siis oli kortergi mereteemaline - laternad, gloobused, voodi peatsiks pool rooliratast jne. Vaade oli tore, samas rõdu kitsas, nii et mina oma kõrgusekartusega seal olemist väga ei naudiks.
teisele poole oli näha mägi ja kindlus. Hoov, kus autot hoida oli lukus ning vastaskorteris elavat belglane, kes käib väga harva. Põnev oli see kohtumine selles osas, et korteriomanik oli vaid itaaliakeelne, nii et proovisime siis kohalikus keeles hakkama saada, mingitest spetsiifilisematest asjadest rääkisime tõlgi abiga - ta helistas Mariale, kes vahendas ja tõlkis. Aga üllatavalt palju oli võimalik siiski aru saada.

Nii et jah, keeruline see valimine. Lõime õhtul hinnad kokku ja kõige mõistlikumad tunduvad korter mäe otsas ja Disney loss.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar